Trwa realizacja największego w historii miasta projektu rewitalizacji centrum Jarocina. Kilka dni temu podpisana została umowa na rewitalizację kolejnych ulic w Śródmieściu.

Zgodnie z podpisanym dokumentem, w przyszłym roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na ulicach: Kilińskiego, Średniej, Mickiewicza, Gołębiej, Wyszyńskiego, na trakcie biegnącym przy Spichlerzu Polskiego Rocka do Kasztanowej oraz na ul. Kasztanowej do targowiska. Ten etap inwestycji realizowany w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina” ma zakończyć się w połowie 2022 roku, a jego koszt wyniesie blisko 17,7 mln zł. Przypomnijmy, że na wykonanie całego projektu, którego rewitalizacja Śródmieścia jest tylko częścią zadania, spółka pozyskała jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej – ponad 136 mln złotych.

Roboty budowlane związane z przebudową kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Śródmieściu, które realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie trwają już od kilku miesięcy.  Przez ten czas, ekipy budowlane można było spotkać na ulicach: Szpitalnej, Wolności, św. Ducha, Targowej, Wodnej, Wrocławskiej, Krótkiej, Śródmiejskiej i na rynku. Etap trwających już prac potrwa do 2021 roku. Na całkowity efekt rewitalizacji i zakończenie kolejnego etapu trzeba będzie poczekać do 2022 roku. Władze miasta chcą wykorzystać projekt i przy okazji zrewitalizować całą starówkę. Zostanie więc wymieniona nie tylko infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starego miasta. Śródmieście wypięknieje i przybędzie w nim zieleni.