Ulica Szpitalna w Jarocinie zostanie wyłączona z ruchu na tydzień – od poniedziałku 20 kwietnia do 27 kwietnia. W ramach rewitalizacji Śródmieścia będą tam prowadzone prace, związane z budową kanalizacji sanitarnej. Tymczasowy dojazd do szpitala będzie od ulicy Wojska Polskiego

Prace i rozkopy związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina” trwają już w centrum miasta od wielu tygodni. Zostanie wymieniona nie tylko cała infrastruktura wodno-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starówki. Główne ulice: Wrocławska, św. Ducha i Śródmiejska będą nowymi promenadami, a rynek zyska nowe oblicze.

Mieszkańcy muszą się jednak przygotować na wiele niedogodności: wykopy, zamknięte ulice, objazdy, wyłączenia wody itp. Od poniedziałku 20 kwietnia wyłączona zostanie z ruchu ulica Szpitalna. Potrwa to tydzień, do 27.04.

Prace modernizacyjne będą wykonywane na terenie Śródmieścia przez dwa lata. Koniec przewidziano na czerwiec 2022 roku.

[AKTUALIZACJA 27.04.2020]

Ulica Szpitalna w Jarocinie będzie nieprzejezdna w związku z kolejnym etapem prac, realizowanym tutaj w ramach naszej inwestycji. 

Wyłączenie z ruchu dotyczyło będzie całej drogi i potrwa od 28 do 30 kwietnia.

PRD Drobud będzie wykonywał prace związane z budową kanalizacji sanitarnej.