Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie prowadzi w śródmieściu prace modernizacyjne. Zmieni się cała starówka. Zanim do tego dojdzie musimy się przygotować na wiele rozkopów i związanych z tym utrudnień.

Od kilku tygodni w śródmieściu trwają prace związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Zostanie wymieniona nie tylko cała infrastruktura wodno-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starego miasta. Główne ulice Wrocławska, św. Ducha i Śródmiejska będą nowymi promenadami. Również rynek nabierze blasku.

Niestety, zanim centrum Jarocina wypięknieje, mieszkańcy muszą się przygotować na wiele niedogodności. Wymienione zostaną praktycznie wszystkie sieci znajdujące się pod ziemią.

Prace modernizacyjne będą wykonywane na terenie śródmieścia przez dwa lata. Koniec przewidziano na czerwiec 2022 roku. Już w tej chwili spółka DROBUD S.A. wspólnie z firmą WUPRINŻ prowadzi prace na ulicach św. Ducha i Kościelnej.

Poniżej publikujemy harmonogram prac modernizacyjnych. Niektóre elementy mogą jednak ulec zmianie. Wszystko zależy od tego na jak wiele niespodzianek natkną się pracownicy podczas prac modernizacyjnych.

Harmonogram prac modernizacyjnych w śródmieściu

Ulice, na których modernizacja rozpocznie się i skończy w 2020
ul. Śródmiejska (na odc. od ul. Targowej do ul. Wojska Polskiego), ul. Szpitalna, ul. Wodna, ul. Śródmiejska (od Rynku do ul. Targowej), ul. Kościelna

Ulice, na których modernizacja rozpocznie się i skończy w 2021
ul. Dąbrowskiego, ul. Paderewskiego, ul. Łąkowa

Ulice, na których modernizacja rozpocznie się w 2020 i skończy w 2021
ul. św. Ducha, ul. Targowa, ul. Wrocławska (na odc. od Rynku do ul. Wąskiej), ul. Wąska, ul. Krótka, Rynek, ul. Hallera, ul. Wolności, ul. Mała, ul. Barwickiego

Ulice, na których modernizacja rozpocznie się w 2021 i skończy w 2022
ul. Wrocławska (na odc. od ul. Wąskiej do posesji 53)